Навчально-методична конференція Центральної методичної ради ЗДМФУ

Навчально-методична конференція Центральної методичної ради ЗДМФУ

25 квітня у Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті відбулася традиційна навчально-методична конференція ЦМР, яка щороку збирає усіх науково-педагогічних працівників для обговорення актуальних проблем покращення внутрішньоуніверситетського освітнього простору.

Цьогорічною темою конференції стала «Інноваційні освітні інструменти в підготовці клініциста», яка дасть змогу всім кафедрам закладу вищої освіти обмінятися передовими методичними напрацюваннями в галузі підготовки фахівців сфери охорони здоров’я на додипломному та післядипломному етапах.

Конференція пройшла в змішаному форматі – пленарне засідання із виступами на найбільш актуальні теми розвитку педагогічної системи університету відбувалося аудиторно, із одночасною трансляцією за допомогою можливостей MS Teams для дистанційного приєднання співробітників кафедр та зі створенням і подальшим розміщенням відеозапису на електронних ресурсах ЗДМФУ.

Відкрив пленарне засідання ректор ЗДМФУ, доктор медичних наук, професор Юрій Колесник, який у вітальному слові до учасників та гостей заходу, зокрема, зазначив: «Дуже добре, що, не зважаючи на складні умови, ми збираємось із вами для нашої традиційної конференції, щоб поділитися інноваційним методичним досвідом. Адже за роки плідної роботи наші викладачі накопичили значний не тільки суто медичний, але й педагогічний досвід, яким можна і треба ділитися».

Захід викликав значне зацікавлення серед науково-педагогічних працівників ЗДМФУ, оскільки теми, які пропонувалися увазі слухачів конференції, усі були присвячені передовим методичним інструментам та стосувалися актуальних проблем підготовки висококваліфікованого фахівця-лікаря. Так, професорка Наталія Михайловська зосередила свою увагу на поєднанні онлайн- та офлайн-навчанні як розумному компромісу функціонування освітнього простору в умовах невизначеності сьогодення.

Професор Володимир Сюсюка поділився перспективами використання університетського ОСКІ-центру для практичної підготовки в навчальній практиці кафедри акушерства та гінекології.

Професорка Ніна Луценко присвятила свою доповідь цілому спектру ефективних інноваційних методик роботи зі здобувачами на післядипломному етапі навчання. Цю тему крізь призму збільшення популярності на ринку освітніх послуг продовжила й розвинула професорка Лоліта Воронцова, зосередившись на особливостях підготовки фахівців лабораторної медицини.

Новим технологіям у сфері вищої освіти присвятив свій виступ доцент Борис Бурлака, зосередивши увагу на проблемі використання штучного інтелекту та технологій віртуальної аптеки.

Інноваційні методики роботи зі студентами та їх технічний супровід стали основною темою доповіді доцента Максима Щербакова, який показав, що теоретичні кафедри, зокрема, анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії – це необхідний базис клініциста.

Завершувала пленарне засідання доповідь доцента Олега Льовкіна, зосереджена на використанні симуляційних тренінгів на базі університетського центру для формування навичок з медицини невідкладних станів, що є такими актуальними в наш час.

У своєму підсумковому слові проректор з науково-педагогічної, навчальної роботи та якості освіти ЗДМФУ, доцент Світлана Моргунцова підкреслила : «Головне у нашій роботі – це підготовка кваліфікованого лікаря. І наша щорічна навчально-методична конференція (а це вже п’ятнадцята за рахунком!) й була започаткована як масштабний проєкт обміну досвідом. Наш висококваліфікований педагогічний колектив завжди з усією відповідальністю готується до цієї події, тому такого високого рівня доповіді, такі актуальні теми та інноваційні педагогічні технології представлені нам сьогодні».

За підсумками навчально-методичної конференції Центральної методичної ради ЗДМФУ було вручено сертифікати учасника доповідачам пленарного засідання.

Також планується видання збірника тез  з розміщенням новаторських матеріалів усіх кафедр університету щодо інструментів підготовки клініциста.

  

26.04.2024

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26
Тел: (061) 236-22-52
E-mail: cdo@zsmu.edu.ua

Відправити E-mail

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт ЦДОТЯО ЗДМФУ.

Мапа сайту