Звернення НАЗЯВО про необхідність забезпечення об’єктивної атестації здобувачів та належний контроль досягнення програмних результатів навчання

Звернення НАЗЯВО про необхідність забезпечення об’єктивної атестації здобувачів та належний контроль досягнення програмних результатів навчання

Однією зі стратегічних цілей Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти є ефективна та повноцінна інтеграція вищої освіти України в міжнародний та європейський освітній простір. Впевнені, що реалізація освітніх політик відповідно до Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG-2015) сприятиме конкурентоспроможності українських університетів у сучасному глобалізованому світі.

Незважаючи на наявність якісних освітніх програм і сучасних яскравих практик в українських ЗВО, Національне агентство отримує звернення іноземних агентств-партнерів про відмови у визнанні документів про вищу освіту, виданих деякими українськими університетами. Це свідчить про недосконалість внутрішніх систем забезпечення якості вищої освіти у цих ЗВО і, як наслідок, неякісність або й фіктивність освітнього процесу та імітацію підготовки здобувачів. Так, маємо факти невизнання ТКТА (Агентства з контролю якості в освіті, Азербайджан) кількох сотень дипломів про вищу освіту, виданих відомими українськими університетами, у зв’язку із тим, що випускники освітніх програм не володіють мовою навчання та не перебували на території України під час очного навчання. Національне агентство вже направило листи до МОН України і відповідних ЗВО з метою привернення уваги до цієї проблеми й невідкладного реагування.

Вищезгадані факти не тільки ставлять під загрозу конкурентоспроможність і привабливість освітніх програм українських ЗВО для іноземних здобувачів вищої освіти, але й завдає серйозної шкоди міжнародній репутації української вищої освіти.

Звертаємо вашу увагу, що реальне, а не імітаційне функціонування внутрішніх систем забезпечення якості освіти є вимогою часу і загальнообов’язковою практикою в європейській освітній спільності. Факти необ’єктивної атестації та видачі документів про вищу освіту без належного забезпечення досягнення програмних результатів навчання є неприпустимими і будуть враховані в процесах зовнішнього забезпечення якості вищої освіти, зокрема акредитації освітніх програм.

Звернення Національного агентства затверджене Протоколом №10 (39) від 20.06.2023.
 

Інформація на офіційній інтернет-сторінці НАЗЯВО

23.06.2023

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26
Тел: (061) 236-22-52
E-mail: cdo@zsmu.edu.ua

Відправити E-mail

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт ЦДОТЯО ЗДМФУ.

Мапа сайту